Jump to content

[Polish] Horytnica songs - in progress


1938

Recommended Posts

Hi. I have just started to learn making custom songs to RS2014. It's my first CDLC work-in-process. There are some issues and I'm asking for help. I believe that tabs are good so I haven't modify them. My steps:

 

* EOF - import tabs, lyrics, add 3s delay, some sections

* UltraStar Creator - prepare lyrics

* Wwise - prepare song for game

* Custom Song Creator Toolkit - run DDC and compile song

 

Questions and issues

 

1. I added 3s delay and moved 1st section a bit to synchronize notes with music. In EOF they seem synchronized. In Rocksmith notes seems to pass too late or it's just an illusion.

 

2. What sections to create? You can notice intro, verses, choruses, some solos, a long guitar solo and a long outro. How to name parts of this song correctly according to music theory?

 

3. DDC created difficulty levels almost perfectly except slides and other advanced guitar techniques on the lowest level! If DDC detects phrases automatically, should I better create only 1 section in EOF? Is it crucial to have more sections? If so, help me divide the song into sections accurately.

 

4. I removed diacritics from lyrics. How to import UTF-8 or WinCP-1250 or ISO-8859-2 into EOF?

 

5. Other issues? Do tabs need editing in EOF in this case?

 

Polish version

 

Witajcie. Uczę się tworzyć CDLC do Rocksmitha 2014. Na początek Horytnica. Jest jeszcze wiele błędów, dlatego zamieszczam wstępną wersję, aby wykryć i rozwiązać jak najwięcej problemów. Tabulaturę zaimportowałem z sieci bez żadnych zmian.

 

Pytania i wątpliwości

 

1. Dodałem przesunięcie 3s i zsynchronizowałem cegły z podkładem. W EOF współgrają, ale w Rocksmithu prawdopodobnie występuje lekkie opóźnienie. Oceńcie sami.

 

2. Ile sekcji utworzyć? Jest wstęp, zwrotki, refreny, solówki, długie solo w środku i na końcu. Nie znam budowy utworów rockowych od strony teoretycznej, dlatego liczę na wasze podpowiedzi. :)

 

3. DDC utworzył poziomy. Prawie idealnie, ale pozostawił ślizgi i inne zaawansowane techniki na najniższym poziomie. Być może da się poprawić w EOF. Jeśli narzędzie tworzy frazy automatycznie, ile sekcji tak naprawdę musimy stworzyć EOF? Czy lepiej program poradzi sobie z tylko 1 sekcją?

 

4. Jak zaimportować słowa z polskimi znakami? W jakim kodowaniu?

 

5. Inne problemy i uwagi?

 

 

Download link:  Horytnica - Slaski Rycerz - CDLC work-in-process demo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. A dodajesz np w audacity te 3s ciszy do mp3?

O wiele skuteczniej jest zmodyfikować mp3 i później w EOF taba ustawić pod zmodyfikowane nagranie

 

2.Najlepiej podziel tak jak masz w gp tabie - intro, zwrotka, refren, zwrotka, refren ew. jakies bridge czy solo no i na koniec outro...

A jak nie ma podziału to łap się za tekst, ogarnij kawałek i na wyczucie dziel, a nazewnictwem specjalnie się nie przejmuj - zawsze możesz wbić jako riff1, riff2, riff3 etc.

 

3.Nie bawię się w DDC - wolę robić na 1 poziomie trudności cały kawałek - do nauki sobie spowalniasz w RR i tyle, o niebo lepiej od DDC

 

4. Nie robiłem tekstów - ale obstawiam że jest to typowe kodowanie z polskimi znakami - ISO-8859-2 bodaj

 

Sorry, but I'm too lazy to write it also in English ;)

Feel free to edit my CDLCs, use tones etc.

Link to comment
Share on other sites

@BeZi:

 

1. Dodaję 3s odstępu w EOF. Tam jest opcja re-encode audio.

3. Też tak myślę, że lepiej użyć Riff Repeater, ale czasami lepiej zacząć od łatwiejszego poziomu.

4. Zapisuję w Notepad++ do ISO-8859-2, ale EOF odrzuca. Poszukam innego edytora tekstu.

Link to comment
Share on other sites

Ad. 4 - to nwm, nie spiewam, więc i tekstów nie robię ;)

Ad. 1 - A uwzględniasz że gptab zaczyna się "od razu", a w mp3 piosenka potrafi się zacząć te 200-300ms po początku nagrania?

Feel free to edit my CDLCs, use tones etc.

Link to comment
Share on other sites

Ad 4. Podczas gry w kilka osób lub na imprezce zawsze znajdzie się ktoś chętny do wokalu. :)

Ad 1. EOF importuje taby od pierwszej sekcji. Potem należy przesuwać wszystkie cegły (CTRL+A), a nie sekcje.

 

Zapomniałem o kolejnej ważnej rzeczy. Tony. Chwilowo pożyczyłem z The Final Countdown, ale do utworu szukam czegoś lepszego.

Link to comment
Share on other sites

Ad 4. Podczas gry w kilka osób lub na imprezce zawsze znajdzie się ktoś chętny do wokalu. :)

Ad 1. EOF importuje taby od pierwszej sekcji. Potem należy przesuwać wszystkie cegły (CTRL+A), a nie sekcje.

 

Zapomniałem o kolejnej ważnej rzeczy. Tony. Chwilowo pożyczyłem z The Final Countdown, ale do utworu szukam czegoś lepszego.

Przybliżenie 10x, tempo 25% i synchronizujemy :D To jedyny problem z synchronizacją może u cb IMO wynikać z problemów z ustawieniem BPM, zwłaszcza jak się w piosence zmienia. A tony? Najlepiej skombinować jakieś CDLC danego zespołu (sporo już jest) i skopiować...

Feel free to edit my CDLCs, use tones etc.

Link to comment
Share on other sites

W niektórych piosenkach tempo spada lub rośnie stopniowo. Jak to zaznaczyć w EOF? W najbliższym czasie zamieszczę więcej CDLC.

 

Z pozostałymi utworami Horytnicy jest więcej zabawy. EOF nie importuje tabów w 100% poprawnie albo błędy w tabach.

 

English: How to mark progressive tempo growth/fall in EOF?

Link to comment
Share on other sites

Tam jest opcja by ustawiać dla beatu oddzielnie*, więc pewnie da się i od beatu do końca - gorzej jedynie to pomierzyć te tempa w mp3... Chyba by trza mp3 ciąć na kawałki i oddzielnie dla każdej frazy mierzyć...

 

PS chyba nie growth/fall a raczej increase/decrease ;)

 

@EDIT: * - tam gdzie masz opcję do zmiany BPM, to na tej liście pozycję czy dwie niżej masz opcje do zmiany (ale nie globalnej)

Feel free to edit my CDLCs, use tones etc.

Link to comment
Share on other sites

Dziś inny repertuar. Nie mogę ustawić tempa (BPM) w EOF, aby dopasować cegły do piosenki. Może wam się uda. MixMeister wykrywa 87.76 BPM, ale wtedy widać już na początku, że za mało. Ustawiam 88 BPM, na początku dobrze, potem za szybko. Taby dla GuitarPro napisane prawie od podstaw, więc mogą być błędy. Liczę na pomoc gitarzystów z większym stażem.

 

Twierdza - Nasza Tożsamość - tab + EOF

 

Niedługo zaktualizuję poprzednie CDLC. Tutaj można śledzić zmiany. Więcej utworów nie przewiduję. Chcę skupić się na nauce gry.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś zmierzyć BPM po obcięciu ciszy na początku i na końcu piosenki? Przy "White Death" miałem ten sam problem.

Niestety MixMeister głupieje gdy w piosence się tempo zmienia - wtedy chyba nic, tylko mp3 na kawałki trza ciąć i oddzielnie mierzyć.

Feel free to edit my CDLCs, use tones etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dopasowałem tempo ręcznie dla fragmentów. W EOF dźwięki są zsynchronizowane, natomiast w Rocksmithu widać przesunięcia. Jeśli popełnicie błędy w Guitar Pro, czeka was dużo zabawy w EOF. W tym folderze idealny przykład, jak nie tworzyć CDLC.  :unsure: Automatyczne ustawianie palców w GP nie zawsze działa, czego dowodem jest fragment od taktu 49. Może zaawansowanym gitarzystom uda się doprowadzić taby do użytku, a jak nie, w wolnym czasie spróbuję je naprawić. Co do Horytnicy - niedługo ostateczna aktualizacja - piszcie, jeśli macie uwagi. Czy znaleźliście błędy? Chodzi głównie o technikę i palce.

 

I have adjusted tempo manually for fragments. In EOF notes are synchronized but not in Rocksmith. If you make mistakes in Guitar Pro, you will spend a lot of time editing song in EOF. Automatic finger adjustement may not work. I hope advanced guitar players will help to fix the song or I will try to fix it myself during free time. Stable version of Horytnica songs CDLC are coming soon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Horytnica - Mały Powstaniec

W gotowych tabach brakowało kilku fragmentów, więc uzupełniłem. Sprawdźcie, czy nie ma błędów. Jeśli wszystko gra, wyślę te 3 utwory Horytnicy do katalogu. Na końcu jest flażolet wymuszony - musiałem ręcznie przenieść kilka ostatnich taktów do EOF. To wyższa szkoła jazdy, więc pytanie do zaawansowanych, gdzie go umieścić na gryfie i jak oznaczyć.

 

Horytnica - Little Freedom Fighter

New custom song for Windows. Check for errors. If all 3 Horytnica songs are OK, I will submit them to CDLC directory. Last note is an artifical harmonic. How to describe it in EOF and where to put it on fretboard?

 

DOWNLOAD: Horytnica - Mały Powstaniec - CDLC + sources

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Husaria - Bóg Honor Ojczyzna

Oto kolejny tematyczny CDLC. Nie ma problemu z tempem, ale trzeba właściwie ustawić nuty na gryfie w kilku częściach. Nie wiem, czy akordy mocy w utworze to 24, 46, 57, 02 czy 244, 466, 577, 022. Oceńcie sami. Kolejna kwestia to tony.

 

Hussar - God Honor Fatherland

Next work-in-progress CDLC. Finger positions need to be fixed in solo but I need help of experienced guitar players. I wonder whether power chords are 24, 46, 57, 02 or full 244, 466, 577, 022. Try to examine them and give feedback. Next issue are tones.

 

Click to download Husaria - Bóg Honor Ojczyzna

 

Śląski Rycerz już jest w bazie. W następnym tygodniu zgłoszę pozostałe utwory Horytnicy.

Silesian Knight has been submitted. I'll submit next Horytnica songs next week.

 

Horytnica - Honor Legionisty

Taby zerżnięte z sieci. Ścieżka prowadząca (lead) aktualnie nie ma wstawek dla gitary rytmicznej. Czy dodać? A może jako bonus? Co robiłby gitarzysta prowadzący w utworze o tej budowie, kiedy skończy się jego część - gra tłumione akordy mocy razem z gitarzystą rytmicznym? Zauważcie, że musiałby szybko przejść z solówki (koniec gryfu) do akordów (początek gryfu). Nie było większych problemów z utworzeniem CDLC, a nawet tony z Final Countdown nadają się świetnie.

 

Horytnica - Honor of Legionist

Tabs found on the Internet. Lead path doesn't contain rhytm guitar parts as in most CDLC. Should I add them? What does lead guitarist do when his solo part finishes? Does he play muted power chords with rhytm guitarist? Notice that he would have to switch from solo (far frets) to chords (close frets). Tones from Final Countdown seem to fit to the song.

 

Click to download Horytnica - Honor Legionisty

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co nowego:

 

1. Aktualizacja tabów „Małego Powstańca”. Do sprawdzenia początek, bo z nieznanych powodów autor każe tłumić struny basowe, a może chodzi o lekkie tłumienie. Od teraz połączenie rytm+lead jest jako bonus. Wcześniej został użyty ton domyślny i brzmiał lepiej niż ten z „Final Countdown”. Podbiłem środek - chyba zły pomysł. Poeksperymentujcie w Tone Designer. Jeśli wyjdzie wam brzmienie zbliżone do Horytnicy, zapiszcie ustawienia i podajcie je tutaj.

 

2. Utwór „Zawisza czarny”. Taby z tej samej stajenki. Niestety sekcja rytmiczna jest uboga. Tu też przydadzą się lepsze tony.

 

What's new:

 

1. New tab version for „Little Freedom Fighter” has been imported. I don't trust they're correct. Rhytm+Lead combo is a bonus. Previous version used default tone and it sounded better than „Final Countdown” tone. I increased mid freq but it was a bad idea. Experiment with tones in Tone Designer. If you find a tone that sounds like Horytnica, post all settings in this thread.

 

2. New song „The Black Knight”. Original tabs imported but rhytm section seems incomplete atm. It needs better tones too.

 

Download links:

 

Click to view and download The Little Fighter CDLC

Click to view and download The Black Knight CDLC

 

Both still in early BETA versions.

Link to comment
Share on other sites

Zaktualizowany „Honor Legionisty” i „Mały powstaniec” na Dropboksie. Jeśli nie znajdziecie błędów, wrzucę do bazy. Uczę się początku „Zawisza Czarny”. Cały utwór jest trudny. Na pewno początek da się zagrać łatwiej niż w tabach. Co sądzicie o:

 

 

G 8 H 11 11 11 E 8 | E 9 8 H 11 9 11 G 8 10 11 H 8 G 11 10 8 | D 8 H 10 8

 

Updated „Honor of Legionist” and „Little Freedom Fighter” on Dropbox and changes will be soon in database. I'm learning „The Black Knight”. It's difficult song. I hope you can play intro easier than in tabs. What do you think of the following version?

 

 

G 8 B 11 11 11 E 8 | E 9 8 B 11 9 11 G 8 10 11 B 8 G 11 10 8 | D 8 B 10 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. - Privacy Policy