Jump to content

Welcome to CustomsForge
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Learn & Play Rocksmith!

Want to play the songs you love? Registration and the use of this website is 100% free.
The only thing you need is a legal copy of Rocksmith 2014 w/ a cable. Click here to buy it.

Having trouble logging in or registering? Please click "Support" below.

Donate

Donate to our monthly goal to keep us running.
Our next goal to hit is $650 by 10/16

Photo

[czech] česky o Rocksmith

czech česky

• Please log in to reply
120 replies to this topic

Offline   kokotik

kokotik

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks
  • Rocksmith:Steam

Steam Profile

Zdravím, jsem rád, že jsem vyštrachal tohle forum při hledání pár cz/sk customů. A díky moc za Horkýže. Tak doufám, že něco dalšího se ještě objeví.

Offline   HohyCZ

HohyCZ

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 110 posts
  • 5 thanks
  • LocationCzech Republic

Nějak nám to tu usnulo... tak to tu zkusím probudit další českou píničkou, kterou jsem právě dokončil: Arakain - Princess
Ať se líbí ;)

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

krása. Jedna z mých nejoblíbenějších. Respektivě celý album Apage Satanas je skvělý. Díky, že to tu udržuješ naživu! :)

Grinding the guitar strings in Rocksmith since 2012 with Gibson LPJ, Ibanez RG350DXZ and Cort Action V bass

Offline   luboszek

luboszek

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • LocationCzech Republic
čauvec lidi jsem tu uplně novej chtěl bych se naučit hrát na kytaru pomocí rocksmith je to dobrá volba nebo co by jste mi doporučily Jak začít? začínal taky někdo s rockmith uplně od zakladu bez žádných znalostí?

Offline   HohyCZ

HohyCZ

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 110 posts
  • 5 thanks
  • LocationCzech Republic

Ahoj a vítej...
Já jsem přesně ten případ. Před rokem a půl jsem ani netušil, jak se kytara drží a teď po přibližně roce a půl už myslím obstojně zahraju jednoduší písničky (např. ty Arakainy, co jsem sem přidal). A všechno jsem se naučil v Rocksmithu a z tutoriálů na youtube. Začátky sice byly docela krušný, i nejjednodušší písničky jsem si musel hodně zpomalovat a postupně kousek po kousíčku se je učit. Ale postupně se to zlepšovalo a v Rocksmithu jsou krásně vidět pokroky, jaké děláš (ten pocit, když dostaneš poprvé 100% skóre je k nezaplacení :)).

Taky záleží, jakej je tvůj cíl... profesionální kytarista se z tebe díky rocksmithu nestane, ale pokud si chceš jen tak pro zábavu brnkat, tak je podle mě ideální. ;)

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

Já jsem ten samý případ. Sice jsem kytaru měl už dřív, kdy jsme s kámošema přemýšleli o kapele, ale nebyl jsem schopný zahrát pořádně ani akord. Cvičení podle knížky mě nebavilo, tak jsem kejtru prodal. Později u RS1 mě to znovu chytlo a dodnes drží. Jak píše HohyCZ, profík ze mě taky nikdy nebude, ale středně obtížné skladby zvládám bez problémů. 

Dodnes mi největší problém dělají sóla, takže většinou volím rytmické sekce. Dřív jsem měl taky potíže s rychlostí, ale dnes už vcelku obstojně zahraju i Metallicu - Metal Militia, což je docela fofr :)

Jinak jsem příklad, že i fotr po třicítce se to může naučit, takže směle do toho!

Grinding the guitar strings in Rocksmith since 2012 with Gibson LPJ, Ibanez RG350DXZ and Cort Action V bass

Offline   luboszek

luboszek

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • LocationCzech Republic
čauvec a díky za vaše odpovědi a na jakých strojích to paříte? mam starej notas a tam se mi to seka (nehratelne) řeším na čem to pustím

Offline   Stormdealer

Stormdealer

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Zkus použít http://www.systemreq...ntslab.com/cyritam zjistíš jestli ti to pojede +-

Offline   HohyCZ

HohyCZ

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 110 posts
  • 5 thanks
  • LocationCzech Republic

No já hraju na stroji s Core i5-4670K, NVidia 760 2GB, 24GB RAM... což bych řekl, že pro Rocksmith až zbytečně moc výkoný... Rocksmith zas tak náročnej není. Ale jede mi to krásně 60 fps i když se současně nahrávám jak hraju... :D

Offline   luboszek

luboszek

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • LocationCzech Republic

ty stranky my zjisti jestli to pujde na mém stroji co už mám otestováno že nepujde sháním něco jineho právě ale nechci zas kupovat kuli rocksmith stroj za desetitisíce :D

Offline   HohyCZ

HohyCZ

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 110 posts
  • 5 thanks
  • LocationCzech Republic

Někde jsem tu o tom dokonce viděl thread.... jo tady je: http://customsforge....iendly-laptops/

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

já hraju na notebooku, který má sice procesor i7-3520m, což je až zbytečně brutální, ale zase jenom hodně podprůměrnou NVIDIA NVS 5200M. Detaily grafiky jsem si trochu stáhnul a všechno běží krásně. Upřímně mít slabší stroj, tak detaily stáhnu ještě víc, protože při hraní na kytaru mě ty efekty spíš ruší

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

No hele mrkni na nějakej bazar, tam něco za pár tisíc bude. Např. toto by mohlo stačit http://pc.bazos.cz/i...RW-Win7-Pro.php. Aspoň co se týče minimálních požadavků, tak určitě. Zkus to porovnat s tim, co máš teď a uvidíš

Offline   luboszek

luboszek

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • LocationCzech Republic

no jde spíš o to že mám malej byt a pc tady nemam kam dát přemyšlel jsem že bych dal k tv ale ty skříně jsou malé a klasickou grafiku co mám tam nedám:/ měl jsem vybrane toto: http://www.gigacompu...-core-i3-t.htmls tím že tam dám svojí grafiku Nvidia Geforce GT 430 a mohlo by to jet v pohodě jenže jsem se ted nastěhoval do znojma do 1kk 28m2 a asi radši něco přidam a koupím nějakej lepší pc přemyšlel jsem nad tímto http://www.gigacomputer.cz/zbozi/740954-lenovo-thinkpad-w510.html co myslíte ?:) 

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

Ten notebook ti bude Rocksmith (a nejen toho) zvládat na plný detaily, takže jdi klidně do toho. Jedinou nevýhodu vydim v tom, že nemá HDMI, kterým si to já ještě připojuju k televizi, abych nemusel mžourat na malej notebook. Na to bude stačit ale asi i VGA nebo možná i ten displayport. Ale to už je o preferencích a jak to chceš hrát ty.

Offline   luboszek

luboszek

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • LocationCzech Republic

ma někdo ps3 verzi a dá se kabel z verze ps3 použít i na pc? nebo je ten kabel jinej?? díky 

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

Kamarád to tak má a pro PC i PS3 jsou uplně stejné kabely. Takže s tím můžeš hrát bez problémů i na PC.

Offline   werhzjk

werhzjk

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Zdravím,

mám hotovú pesničku Pohoda od Kabátu ale ma mensie nedokonalosti ked sa mi ich podari odstranit tak vam to sem hodim, pisem len aby ste si nemysleli, že som to vzdal :D, len nemám veľa voľného času si na to sadnúť... treba sa mi učiť do školy :D, tiež som v kontakte s Paja III, s ktorým keď nám to víjde tak niečo vytvoríme spolu :D

ahoj, tak jak to vypada, myslis ze by jsi to mohl postnout?

Offline   Leon74

Leon74

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Ahoj,  ví někdo, jak koupit  Satisfaction ?  V nabídce to nemůžu najít.

Offline   droh99

droh99

Hardcore Guitarist

• Donator
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • 4 thanks
  • LocationCzech Republic

Pokud ho chceš legálně, tak myslím, že jediná možnost je vlastnit původní Rocksmith. Pak by ti měly jít naimportovat songy do RS 2014. Možná je pak k tomu potřeba nějaký tool ze Steamu, to si nejsem jistý.