Jump to content

Welcome to CustomsForge
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Learn & Play Rocksmith!

Want to play the songs you love? Registration and the use of this website is 100% free.
The only thing you need is a legal copy of Rocksmith 2014 w/ a cable. Click here to buy it.

Having trouble logging in or registering? Please click "Support" below.

Donate

Don't forget to join our Partnered Discord, like us on Facebook and Twitter!
Donate to our monthly goal to keep us running.

Photo

[Polish] Dyskusje i wsparcie po polsku

Polska Poland polish community

• Please log in to reply
88 replies to this topic

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland
  • Rocksmith:Steam

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    Since: May 06 2016 07:10 PM
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

Cześć.

Fajnie, że twórcy dbają o społeczność "nieangielską" i zakładają osobne działy dla nas, osób chcących popisać w rodzimym języku. Brakowało wątku polskiego, więc go założyłem. Osobiście mogę spróbować Wam pomóc przy tworzeniu custom'ów, jeśli takowych porad potrzebujecie, ale nic nie obiecuję. Dyskusje również mile widziane.

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT
Gave up Rocksmith and CDLC making, playing on his own now.

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

http://customsforge....ć-własny-utwór/

A niech i tu wisi link do video-tuta autorstwa MaxRage'a :)

I'm looking for tones to my CDLCs...

My Workshop

Offline   MaxRage

MaxRage

Expert Guitarist

• Member
  • PipPipPipPip
  • 132 posts
  • 12 thanks
  • LocationPoland

Przydałby się lepszy poradnik co opisuje większość funkcji w EOF, bo to co ja zrobiłem to same podstawy, no ale nawet i z taką wiedzą można robić dobre CDLC.

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

Gdy u mnie chata będzie wolna (komp w salonie) to coś się postaram zrobić. :)

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

http://customsforge....perheroes-r2689

Jakby ktoś z was miał chwilę - looknijcie - mam problem, że pomimo zrobienia wszystkiego jak trza nie załącza się clean/distortion...

W EoFie dodałem momenty zmiany tonów, ustawiłem brzmienia w Toolkicie i lipa - w pierwszej wersji raz przełączął się na dist, po cyzm przy ponownym odpaleniu cleana przestawał zmieniać tony, teraz z kolei wgl cleana nie odpala (mimo iż jest jako default)

My Workshop

Offline   MaxRage

MaxRage

Expert Guitarist

• Member
  • PipPipPipPip
  • 132 posts
  • 12 thanks
  • LocationPoland

Jakby ktoś z was miał chwilę - looknijcie - mam problem, że pomimo zrobienia wszystkiego jak trza nie załącza się clean/distortion...

W EoFie dodałem momenty zmiany tonów, ustawiłem brzmienia w Toolkicie i lipa - w pierwszej wersji raz przełączął się na dist, po cyzm przy ponownym odpaleniu cleana przestawał zmieniać tony, teraz z kolei wgl cleana nie odpala (mimo iż jest jako default)

Ale ty wogle clean tone nie zrobileś i jako clean "wczytuje" Ci tone z bassu.

Dodaj clean tone i będzie ok, oczywiście w Toolkit, zakladam ze w eof wszystko dobrze zrobiłeś.

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

Ale ty wogle clean tone nie zrobileś i jako clean "wczytuje" Ci tone z bassu.

Dodaj clean tone i będzie ok, oczywiście w Toolkit, zakladam ze w eof wszystko dobrze zrobiłeś.

WTF...

Jakim cudem? Za każdym razem go pilnowałem i dodawałem 2 tony dla gitary i 1 dla basu...

No cóż, spróbuję rebouildować

@EDIT: Moze problem jest w tym że automatycznie mi zaznacza "Disable tone slot changes to prevent auto-tone fail"?

@UP: Problem chyba tkwił w tym że po ustawieniu tonów reuploadowałem xmla z gitarą bo coś tam mi się nie spodobało, a że Clean był nazwany inaczej niż clean to wrzuciło mi nowego, pustego cleana, a tamtego wcześniejszego (o innej nazwie) olało... Mam nadzieję ze teraz już działa. Dzięki anyway za pomoc ^^

My Workshop

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

Sorki za doubla, ale już ponad tydzień minął - no trudno...

Nie posiada ktoś może dobrego taba guitar pro (dowolna wersja gp) od tego:

Zrobiłbym CDLC, ale żadnej gptki nie mogę znaleźć...

My Workshop

Offline   MaxRage

MaxRage

Expert Guitarist

• Member
  • PipPipPipPip
  • 132 posts
  • 12 thanks
  • LocationPoland

O ja też słucham MonstruM, niestety nie są zbyt popularni wiec o taby może być trudno.

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

@up: Wiem, od 2 lat nic nie mam niestety poza rozpiską samych akordów na chords.pl :/

BTW może ma ktoś z was / wie jak zrobić playback do "Humanity" Scorpionsów - tzn interesuje mnie uzyskanie normalnego mp3, ale bez gitary prowadzącej :D

Już nieważne ;)

My Workshop

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

Właśnie siedzę nad "White Death" - jak dobrze pójdzie to dziś wypuszczę 1 wersję...

Czy w EoF idzie stabować 3cią ścieżkę gitary, czy trzeba na 2 razy robić piosenkę?

My Workshop

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

Idzie zrobić trzecią ścieżkę. Wybierasz drugą linię basową (REAL_BASS_PART_22 czy jakoś tak...) ustawiasz na 6 strun i przy kompilacji customu Toolkitem wybierasz ją jako Guitar i "Bonus Lead" czy jakoś tak...

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT

Thanked by 1 Member:

Offline   swistak1221

swistak1221

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Witam

Jestem nowy na forum, posiadam rocksmith2014 ściągniętą ze steama i mam pytanie czy ktoś pokazałby jak ściągać i wrzucać do gry. Najlepiej jakby to był jakiś link z instrukcją krok po kroku

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

@up: http://customsforge....dlcs-in-rs2014/

@TOPIC: Ma kto poratować? Potrzebuję natychmiast gptaba do solo ze "Stacji Warszawa" Lady Panków... Ma ktoś na stanie? Jakby ktoś miał - to na PW proszę jak najszybciej (ta, niestety jakoś kiepsko mi idzie z tymi tabami w ASCII)

My Workshop

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

Potrzebuję natychmiast gptaba do solo ze "Stacji Warszawa" Lady Panków... Ma ktoś na stanie? Jakby ktoś miał - to na PW proszę jak najszybciej (ta, niestety jakoś kiepsko mi idzie z tymi tabami w ASCII)

A nie możesz ręcznie przełożyć? Wdg. tego taba nie ma tego dużo: http://www.chords.pl...stacja_warszawa Osobiście unikam importowania tabów, a jak już to korzystam z tej funkcji w przypadku trudniejszych utworów (jak "Bażancie życie" Perfectu, do którego mi tylko brzmienie zostało, ale chyba zapożyczę od jakiegoś customa i wypuszczę wersję wstępną), ponieważ wtedy mam kontrolę nad pojedynczymi dźwiękami (sprawdzam ich poprawność, ustalam siłę podciągnięć, ich czas itd.), czego 90% twórców tutaj nie robi. Twoich customów BeZi nie miałem okazji testować. Mam tylko nadzieję, że nie importujesz bezmyślnie tabów i to wszystko...bo wielu tutaj tak robi, przez co np. zamiast dłuższego vibrato mamy parę podciągnięć pod rząd lub na koniec slide'ów są dźwięki kiedy ich tam nie ma.

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

1. Akurat nie do RSa mi to potrzebne, a jednak mam problem z dobraniem tempa tego - ale może rzeczywiście zrobię te solo po prostu w RSie a nie GP

2. No jasne że nie... Znaczy - z bendami różnie bywa, ale generalnie nie raz trzeba wszystko synchonizować "na ucho", zmieniać niektóre tony ect.

My Workshop

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

1. Akurat nie do RSa mi to potrzebne, a jednak mam problem z dobraniem tempa tego - ale może rzeczywiście zrobię te solo po prostu w RSie a nie GP

2. No jasne że nie... Znaczy - z bendami różnie bywa, ale generalnie nie raz trzeba wszystko synchonizować "na ucho", zmieniać niektóre tony ect.

Najlepiej osobiście ustalić tempo (BPM). Skorzystaj z tego: http://www.all8.com/tools/bpm.htm Ja wyklikałem tempo ok. 64-65 BPM na solówce i nie słyszę, żeby też przez cały utwór jakoś się zmieniało. Oczywiście możesz wpisać wielokrotność dla większej precyzji (potrojone - 192 BPM). Jeśli jednak importujesz taba z GP to przed jego importem ustal takie samo BPM jak w GP tabie (nawet jeśli jest totalnie złe - nie zmieniaj tempa taba w GP), żeby dźwięki "osiadły" na beatmarkerach, a potem zmień BPM z opcją "Adjust Notes", żeby je dopasować.

Ja tak zrobiłem w przypadku "Bażanciego życia" - ustaliłem takie samo tempo jak na GP tabie i podwoiłem je w EOF-ie i było mniej więcej OK. Muszę przy okazji niestety wytknąć największy błąd w poradniku MaxRage'a - po imporcie z GP taba nie przesuwamy dźwięków, a operujemy na beatmarkerach. Dźwięki (mam na myśli note'y) przesuwamy tylko w uzasadnionych przypadkach np. kiedy dźwięk jest źle upozycjonowany pomiędzy beatmarkerami lub gdy cisza na początku taba jest za długa. Należy pamiętać, że jeśli przesuwamy beatmarkery to przesuwamy je również dla wszystkich innych aranżacji (basu, gitary rytmicznej). Dlatego kolejność powinna być taka: 1. Ustaw w EOF-ie tempo z GP. 2. Dodaj mniej więcej 4 sek. ciszy na początku. 3. Przesuń pierwszy beatmarker na pierwszy odgłos/dźwięk pierwszego instrumentu jaki słyszysz (cokolwiek to jest: bas czy gitary) w utworze. Powtanie przerwa między początkiem projektu, a pierwszym beatmarkerem, lecz przy zapisie projektu EOF spyta się czy "Reset offset to zero" klikasz "Tak" i wstawi on beatmarkery o przybliżonej wartości, które i tak są bezużyteczne, lecz niezbędne. 4. Importujesz wszystkie aranżacje na odpowiednich ścieżkach, które chcesz, by znalazły się w customie. 5. Jeżeli piosenka od razu zaczyna się od jakiegoś instrumentu, który chcesz zaimportować (np. gitara w "Czołgu" Kabanosa) to po imporcie od razu na pierwszym beatmarkerze powinny się znaleźć dźwięki, jeśli tab jest poprawny. Jeżeli nie - przesuwamy dźwięki dla pierwszego instrumentu jaki słyszymy. tak by znalazły się na pierwszym beatmarkerze i zapamiętajmy o ile beatmarkerów je przesunęliśmy, po czym o tyle samo markerów przesuwamy dźwięki dla innych aranżacji. Musiałem tak robić w przypadku "Is There Anybody Out There?" Pink Floyd'ów. To jeden z uzasadnionych przypadków przesuwania dźwięków. Zwróć uwagę czy po przesunięciu późniejsze dźwięki nadal osadzone są na beatmarkerach. Jeśli lekko odchodzą - użyj funkcji "Resnap", lecz jeśli tab GP ma stałe tempo to nie powinno to wystąpić. 6. Jeżeli tempo jest poprawne - kontynuuj proces tworzenia customu, jeśli nie - zmieniaj je uprzednio znając tempo utworu, bądź poszczególnych sekcji.

Edited by Kamyk, 15 May 2014 - 11:25 AM.

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT

Offline   BeZi

BeZi

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 227 posts
  • 19 thanks
  • LocationPoland

http://customsforge....on-discography/

Jakby ktoś chciał wspomóc mnie w tworzeniu CDLC (a zwłaszcza brzmienia by się przydały), to zapraszam

My Workshop

Offline   Bojar

Bojar

Master Guitarist

• Magna Charter
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts
  • 30 thanks
  • LocationPoland, Silesia

Hej, dużo roboty z tymi cdlc? Chciałbym zrobić coś Nirvany, albo może rodzimego. Lady Pank, Kazika...

Offline   Kamyk

Kamyk

Expert Guitarist

• Donator
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • 29 thanks
  • LocationPoland

Steam Profile

• Kamyk - Offline
    2.8 hrs last 2 weeks.
    Add Friend

Hej, dużo roboty z tymi cdlc? Chciałbym zrobić coś Nirvany, albo może rodzimego. Lady Pank, Kazika...

Kumaci ogarną szybko, aczkolwiek nie ma polskiego, porządnego poradnika, gdyż poradnik MaxRage zawiera parę błędów. Na początek upewnij się, ze masz utwór w jak najwyższej jakości (najlepiej FLAC i z góry mówię, że MP3 128 kbps sobie odpuść), dodaj ciszę w Audacity, ewentualnie podgłośnij i zapisz jako OGG w najwyższej jakości i zacznij projekt w EOF. Jak chcesz importować tab z GP to spójrz na mój długi post, w którym nakierowuję jak dobrze zaimportować tab z GP. Tutaj na CustomsForge jest wiele poradników w wersji angielskiej. Ja "wychowałem" się na tym, pierwszym: http://rocksmithcust...wikispaces.com/ a resztę wywnioskowałem z pomocy EOF, bądź z własnego doświadczenia. Z tą różnicą, że import GP taba już opisałem, a plik OGG stworzysz ręcznie, przez co nie stracisz na jakości ze względu na kompresję EOF-a.

MY WORKSHOP/MÓJ WARSZTAT