Jump to content

Welcome to CustomsForge Forums
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Learn & Play Rocksmith!

Want to play the songs you love? Registration and the use of this website is 100% free.
The only thing you need is a legal copy of Rocksmith 2014 w/ a cable. Click here to buy it.

Having trouble logging in or registering? Please click "Support" below.

Photo

[Polish] Problem z CDLC

- - - - -

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Offline   Bobsky

Bobsky

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Cześć,

Ostatnio pojawił się problem z CDLC ponieważ, gdy chcę włączyć jakiekolwiek jedyne co wyświetla się na ekranie to:  https://imgur.com/a/iF7Yu

Dźwięk działa normalnie, ale gra się zawiesza i nie można nic zrobić. Ani wrócić do menu, ani wyjść z gry. Działa tylko Alt + F4. Specjalnie pobierałem rocksmitha od nowa, ale to nie rozwiązało problemu :/

Offline   Fedro

Fedro

Expert Guitarist

• Member
  • PipPipPipPip
  • 160 posts
  • 0 thanks
Czy masz ten sam problem z innymi CDLC
(rozpocznij usuwanie tego CDLC i spróbuj z innym, aby zobaczyć, czy problem pochodzi z tego miejsca)

Offline   Aslam

Aslam

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 44 posts
  • 0 thanks

Możesz również spróbować zainstalować plik z Dirext'em, mi pomogło w rozwiązaniu podobnego problemu.

Offline   Bobsky

Bobsky

Beginner Guitarist

• Member
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Udało mi się rozwiązać problem. Brakowało mi jednego pliku D3DX9_42.dll co powodowało, że każde CDLC wyglądało tak, jak na screenie. po dołożeniu pliku problem zniknął :)

Dzięki za pomoc!: )